Studuj Chemii a technologii potravin

Image

Vidíš svoji budoucnost v potravinářství, ale než nastoupíš do praxe, chceš mít co nejlepší teoretické základy? Prvním krokem je pak bakalářský titul z Chemie a technologie potravin.

Pokud si vybereš studium Chemie a technologie potravin, budeš hravě  zvládat analyzovat složení a jakost potravin, nebo třeba to, jestli je jídlo zdravotně nezávadné. Legislativu budeš mít v malíku a vyznáš se v marketingu a managementu potravinářských firem. S tímhle oborem můžeš klidně nastoupit na vedoucí pozici v  potravinářství, ale stejně tak můžeš zamířit dál na magisterské studium.

Podat elektronickou přihlášku

Učební plány

Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
B2901 Chemie a technologie potravin

FORMA STUDIA
Kombinované studium

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Vysokoškolské - bakalářské

ZAKONČENÍ STUDIA
Státní zkouška

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium (kombinované)

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se nekonají

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ

Proč studovat Chemii a technologii potravin

• Jistá budoucnost

S našimi obory se o budoucnost bát nemusíš. O naše studenty je zájem a lukrativní nabídky dostávají často už během studia.

• Moderní vybavení

V dnešním světě zkrátka musíš jít s dobou a na škole s tím počítáme. Máme k dispozici špičkové moderní vybavení a naučíme tě s ním pracovat

• Důraz na praxi

Praxi klademe na první místo a právě díky tomu jsou naši absolventi na top úrovni, schopni hned po škole převzít zodpovědnost. Zaměstnavatelé to vědí.

• Kvalitní příprava

Dáváme si záležet, aby naši absolventi měli oproti konkurenci něco navíc. U nás se ti dostane kvalitního vzdělání a postarají se o to opravdoví odborníci z praxe.

Uplatnění

Kam můžeš po studiu zamířit? V rámci potravinářství budeš mít otevřené dveře všude. Chtěl bys do managementu nějaké potravinářské firmy, nebo raději zvolíš stálé vody státní správy? A co takhle stát se součástí prestižní kontrolní instituce?

Potravinářský technolog, kontrolor kvality a jakosti potravin, nebo třeba marketingový expert v potravinářství. Spousta absolventů také pokračuje ve studiu na navazujících magisterských oborech.

Image

Co všechno můžeš dělat?

Jako bakalář z tohoto oboru budeš mít nespočet možností uplatnění. Chceš pracovat v Kofole? Potravinářské inspekci, nebo třeba na některém ministerstvu? Tak do toho!

• V některém z mnoha potravinářských podniků můžeš zaštiťovat celý technologický proces nebo třeba kontrolovat, zda jsou dodržovány výrobní postupy a hygienické předpisy.
  • Otevřou se ti kontrolní, technické a technologické pozice ve státní správě, takže můžeš klidně zamířit na Ministerstvo zemědělství, životního prostředí, nebo do jiné instituce.
  • Nerad se podřizuješ? Začni podnikat a založ svou vlastní firmu či gastronomické zařízení. Jako náš absolvent pro to budeš mít všechny předpoklady.
  • Nebo pokračuj na navazující magisterské studium jako řada tvých kolegů. Připravený budeš perfektně.

Jak to u nás vypadá

z nadšenců
děláme experty

Podívej se na argumenty, proč jít studovat k nám

Podívej se proč studovat právě u nás!

Domluv si individuální prohlídku školy

Nevyhovuje ti ani jeden z termínů Dní otevřených dveří? Chceš se vyhnout davům, prohlédnout si naši školu, laboratoře i minitovárnu hezky v klidu? Chceš zažít prohlídku s výkladem od těch nejpovolanějších? Domluv si individuální prohlídku!

Jak to funguje?

• vyplníš formulář
  • na email ti přijde potvrzení, jestli s tvou návštěvou počítáme
  • do kalendáře si napíšeš datum a můžeš začít odpočítávat

*Vyplněním údajů a odesláním formuláře souhlasíte s jejich zpracováním a uchováním.